O nás

História firmy

 

História firmy siaha do roku 1989, keď padlo rozhodnutie založiť krajčírsky salón, zameriavajúci sa na šitie dámskej a pánskej konfekcie, plesových šiat, tanečných a divadelných kostýmov.

 

Jednou zo zakladateliek je pani Ela Šafariková, ktorá vaše miery na vysnívaný kúsok oblečenia zoberie rovnako ako vtedy, tak aj dnes. V deväťdesiatich rokoch už minulého storočia sa venovala a tvorbe plesových modelov a módnym prehliadkam.

 

Názov ELIJANA figuroval v mene spoločnosti úplne od začiatku. O mnoho rokov neskôr sa vyučila precíznemu remeslu dcéra pani Eli Liliana, ktorá po úspešnom ukončení Strednej umeleckej školy na Sklenárovej, odbor divadelná tvorba kroje a kostýmy v roku 2000 a nasmerovala úspešný salón na cestu plnú fašiangových veselíc, detských a firemných večierkov a do romantických spomienok na časy dávnej i celkom nedávnej histórie. Zo salónu Elijana vzniklo Elijana kostýmové štúdio, ktoré svoje služby rozšírilo aj na požičovňu. Po 20-tich rokoch sa štúdio rozhodlo služby požičovne zrušiť a kostýmy ponúknuť na predaj a venovať sa výrobe kostýmov na objednávku a tvoriť kostýmy na predaj. Momentálne štúdio disponuje a má k dispozícii okolo 700 kostýmov (a každým rokom pribúdajú ďalšie) pre dospelýchdeti rôznych druhov a období na príležitosti aké si len vymyslíte.

 

Pani Ela sa venovala aj vzdelávaniu a odovzdávaniu svojich dlho ročných skúseností ďalšej generácie, a to výučbou odborných predmetov v odbore odevný dizajn na Súkromnej strednej škole animovanej tvorby v Bratislave.

 

Liliana Singhofferová tvorí a vedie kostýmové štúdio, predošlých rokoch sa venovala aj módnej tvorbe a zúčastnila sa rôznych návrhárskych súťaží, no predsa len ju viacej bavilo oživovať históriu cez krásne a veľmi prešpekulované odievanie časov minulých.

 
Čo prinesie budúcnosť je vždy otázne, ale pokiaľ v sebe ľudia budú nachádzať aj naďalej to hravé dieťa, ktoré túži raz za čas byť princom, alebo princeznou a pokiaľ aj svoje deti budú učiť kreativite a viere v čaro rozprávok, dovtedy my budeme tvoriť,  zhotovovať a pretvárať vaše predstavy v realitu, v ktorej vy zaručene zažiarite.

 

Tešíme sa na Vaše priania.

Ako vzniklo naše logo

Logo – erb našej spoločnosti je jednou z častí originálneho erbu rodu Singhoffer von Herbiger ktorý bol rodu pridelený Kráľom Ferdinandom I. v roku 1550.
 
Keďže zakladateľka je jednou z mnohých potomkov tohto rodu a nositeľkou mena, nechcela aby toto krásne dedičstvo v podobe erbu upadlo do zabudnutia. Zvolila si jednu z časti z erbu ako logo pre svoje štúdio. Uctila si tak pamiatku svojich predkov.
 
Všetci od niekiaľ pochádzame a niekam smerujeme.

U nás nie ste len klientom, ale jedinečnou osobnosťou